Aktivity

Projekt Mobility

Prioritním bodem projektu je zavést projektovou venkovní výuku do učebních osnov Základní školy Karla Jeřábka. Cílem je využít vzdělávacího přístupu nazvaného place-based learning, který se již ve světě běžně používá. Žáci a pedagogové si tak zlepší své dovednosti a kompetence a osvojí si nové znalosti.

V projektu jde o tzv. mobilitu, v našem projektu o výměnu učitelů. 

Jako první v projektu dorazí 4 islandští učitelé k nám na základní školu. Učitelé se budou věnovat výuce od pondělí do pátku. Naše škola připravila tři projektové dny, kterých se zúčastní tito čtyři islandští a čtyři čeští učitelé a žáci z II. stupně naší školy. 

Máme před sebou velkou výzvu - první pilotní projekt.

Aktivity jsou postaveny na chápání souvislostí historických i sociálních. Opírají se o velmi silné příběhy osobností nejen z Opárenského mlýna. Aktivity jsou postaveny výukově, předávají se fakta, historické skutečnosti, morální vzory. Žáci jsou vtaženy do příběhu, sami chtějí odhalit souvislosti a zákonitosti událostí, jež ovlivnily osudy jednotlivých osob ve mlýně. Proto se upřednostňují aktivity, které jsou založeny na vlastním objevování, aktivním zapojení a prožitku, k chápání v souvislostech historických i sociálních.

1. Projektový den, aktivity:

Geolokační hra Actionbound

Vytvoření kupní smlouvy

Zakreslení rodokmenu rodin

Nákup mlýna

Život ve mlýně

2. Projektový den, aktivity:

Pečení

Svatba

Mobilizace

Příprava dramatizace Vyhnání Gerty Schnirch

3. Projektový den, aktivity:

Divadelní představení Vyhnání Gerty Schnirch

Reflexe

© 2021 Worlds Collide. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky